Lumea noua ro101

Sistem de cucerire

  • Nou (cu Revolta)

    Voturi: 17 54,8%
  • Vechi (fara Revolta)

    Voturi: 14 45,2%

  • Total votanți
    31
  • Sondaj închis .

Stil

Community Manager
Salutare,

Ce setări considerați că sunt potrivite pentru o lume nouă.
Am rugămintea sa treceți setările propuse de voi, fara să faceți spam sau să vă atacați unii pe alții.
 

aditaadi

Membru Nou
Viteza de joc: 6
Viteza unităților: 6
Viteza negustorilor: 6
Protecția jucătorilor după intrarea pe lumea de joc: 3 zile
Limita alianței: 25-30 de membri
Moral: Da
Cucerire/Revolta
Bonus de noapte: 00:00 - 07:00
Timpul de înființare a orașului: 8 ore
Bonus: 15% atac sporit la toate unitățile
 

Draven

Stie Tot
Viteza de joc: 6
Viteza unităților: 6
Viteza negustorilor: 6
Protecția jucătorilor după intrarea pe lumea de joc: 5 zile
Limita alianței: 50 membri
Moral: Nu
Revolta
Bonus de noapte: Fara
Timpul de înființare a orașului: 6 ore
Bonus: Binecuvântarea lui Hefaistos
 

shenga

Membru Nou
Ce conteaza setarile atata timp cat interesul pt joc e in scadere? Aceeasi jucatori doar cu alte nickuri si mai ,, specializati,, in eludarea regulametului.
Inainte de a lansa o alta lume si de a stabili setari cred ca ar trebui sa ,, resetati,, regulamentul ca oricum nu e respectat de nimeni. Nici de jucatori nici de aministratori sau nu e respectat de catre jucatori cu largul concurs al administratorilor care tolereaza de ani de zile incalcarea lui.
Puteti seta orice la noua lume si interesul jucatorilor se va stinge odata cu aplicarea ,, regulamentului,, in functie de dvs stiti ce, intrucat pentru jucatori e imposibil sa inteleaga cum se aplica.
Unul dintre admini motiva intr-un tiket ca faceti munca voluntara si faceti ce se poate. Nu stiu si nici nu e problema mea voluntariatul sau renumeratia administratorilor dar stiu ca atunci cand exista un Regulament se presupune ca cel care l-a intocmit are si mijloacele de a-l face aplicabil.
Rezolvati problema asta si setarile pt urmatoarea lumea nici nu mai conteaza
11 Siguranță, fraudă
11.1 Utilizatorul nu are dreptul de a utiliza mecanisme, software, programe sau alte proceduri de natură să perturbe sistemele noastre. Utilizatorul nu are voie să adopte măsuri care ar putea duce la o suprasolicitare nepermisă a sistemelor. Utilizarea unui software special, în special privind controlul sistematic sau automat al jocurilor sau al funcțiilor individuale de joc (bots, macros), pentru reproducerea sau valorificarea jocurilor este interzisă.
Si cand cer solutionarea acestei probleme ma refer la aplicarea sanctiunilor in mod echitabil, pt aceeasi abatere, aceeasi sanctiune indiferent ca e la prima sau la n+1 abatere deoarece aceste programe nu presupun o incalcare unica si ocazionala a regulamentului ci aduc avantaje constante si continue, deci sunt abateri perpetuate la ...infinit.
Faptul ca nu au fost descoperite aceste incalcari ale reguamentului decat tardiv nu e problema celorlalti jucatori e problema dezvoltatorului care nu are dreptul de a prejudicia jucatorii onesti prin aplicarea unor sanctiuni diferite jucatorilor care incalca regulamentul, avand in vedere ca este un joc de strategie si de echipa.
Introduceti bots ca functie premium si atunci nu mai avem nici o treaba . Cel putin stim cum stam si in functie de asta alegem lumi cu viteza mare, cu bonus de noapte sau fara, moral etc
 
Ultima editare:

asdphones

Stie Tot
Viteza de joc: 5
Viteza unităților: 5
Viteza negustorilor: 5
Protecția jucătorilor după intrarea pe lumea de joc: 5 zile
Limita alianței: 35-40 de membri
Moral: NU
Cucerire/Revolta
Bonus de noapte: 00:00 - 07:00
Timpul de înființare a orașului: 8 ore
 

Stewie Griffin

Stie Tot
Viteza de joc: 5
Viteza unităților: 5
Viteza negustorilor: 5
Protecția jucătorilor după intrarea pe lumea de joc: 5 zile
Limita alianței: 40 de membri
Moral: NU
Sistem de cucerire: Revolta / Dominatie
Bonus de noapte: fara
Timpul de înființare a orașului: 8 ore
Recompensa: Lana de Aur
 
Ultima editare:

Rott Weiller

Membru Nou
Ce conteaza setarile atata timp cat interesul pt joc e in scadere? Aceeasi jucatori doar cu alte nickuri si mai ,, specializati,, in eludarea regulametului.
Inainte de a lansa o alta lume si de a stabili setari cred ca ar trebui sa ,, resetati,, regulamentul ca oricum nu e respectat de nimeni. Nici de jucatori nici de aministratori sau nu e respectat de catre jucatori cu largul concurs al administratorilor care tolereaza de ani de zile incalcarea lui.
Puteti seta orice la noua lume si interesul jucatorilor se va stinge odata cu aplicarea ,, regulamentului,, in functie de dvs stiti ce, intrucat pentru jucatori e imposibil sa inteleaga cum se aplica.
Unul dintre admini motiva intr-un tiket ca faceti munca voluntara si faceti ce se poate. Nu stiu si nici nu e problema mea voluntariatul sau renumeratia administratorilor dar stiu ca atunci cand exista un Regulament se presupune ca cel care l-a intocmit are si mijloacele de a-l face aplicabil.
Rezolvati problema asta si setarile pt urmatoarea lumea nici nu mai conteaza

Si cand cer solutionarea acestei probleme ma refer la aplicarea sanctiunilor in mod echitabil, pt aceeasi abatere, aceeasi sanctiune indiferent ca e la prima sau la n+1 abatere deoarece aceste programe nu presupun o incalcare unica si ocazionala a regulamentului ci aduc avantaje constante si continue, deci sunt abateri perpetuate la ...infinit.
Faptul ca nu au fost descoperite aceste incalcari ale reguamentului decat tardiv nu e problema celorlalti jucatori e problema dezvoltatorului care nu are dreptul de a prejudicia jucatorii onesti prin aplicarea unor sanctiuni diferite jucatorilor care incalca regulamentul, avand in vedere ca este un joc de strategie si de echipa.
Introduceti bots ca functie premium si atunci nu mai avem nici o treaba . Cel putin stim cum stam si in functie de asta alegem lumi cu viteza mare, cu bonus de noapte sau fara, moral etc

Nu iti bate capul Bianca , oricum mai toate aliantele bune s-au retras de pe Romania .
Chiar vorbeam cu cineva din Wild Fangs , daca tot au uneltele de a depista acei boti sau macro , autoclick uri s.a , de ce nu le fac din prima zi ?
E un mecanism si aici , ca daca ar bana din prima zi , nu ar mai face bani , in schimb daca dau unele banuri cand se deschid lumi noi de joc , merg pe ideea lasa ca intra pe urmatoarea mai varsa niste bani si acolo . Marketing pai nu?

Dar mai nou lumea nu se mai lasa prostita .

In plus doar pe Romania o sa vedeti la prima abatere direct ban atacabil 5-6 zile , si discrepante intre banari ( unul atacabil altul neatacabil ) - motivul fiind acelasi .

Dar noi sa fim sanatosi .
 

shenga

Membru Nou
Nu iti bate capul Bianca , oricum mai toate aliantele bune s-au retras de pe Romania .
Chiar vorbeam cu cineva din Wild Fangs , daca tot au uneltele de a depista acei boti sau macro , autoclick uri s.a , de ce nu le fac din prima zi ?
E un mecanism si aici , ca daca ar bana din prima zi , nu ar mai face bani , in schimb daca dau unele banuri cand se deschid lumi noi de joc , merg pe ideea lasa ca intra pe urmatoarea mai varsa niste bani si acolo . Marketing pai nu?

Dar mai nou lumea nu se mai lasa prostita .

In plus doar pe Romania o sa vedeti la prima abatere direct ban atacabil 5-6 zile , si discrepante intre banari ( unul atacabil altul neatacabil ) - motivul fiind acelasi .

Dar noi sa fim sanatosi .
Eu as da ban definitiv pt bot, fara alte discutii... nu conteaza ca e prima sau a mia abatere. E o tentativa de frauda continuua.
Dar principalii vinovati sunt administratorii fiindca au tolerat asta asteptand dovezi. Ce dovezi vor? Se presuspune ca atunci cand institui o regula ai si logistica necesara sa controlezi respectarea ei ca altfel ai facut regula doar pt prosti, a se citi persoane de buna credinta.
Ia de ex, codul rutier
Ce, la nerespectarea limitei de viteza, trebuie sa aduca ceilalti participanti la trafic dovezi? Sau sanctiunea e diferita daca eu sunt la prima abatere si tu la a patra, daca ambii am depasit viteza cu 100km/h?
Si daca totusi atunci cand se fac tikete cu dovezi se iau masuri banuiec ca sanctiunile se dau cand pot dovedi ei nu pe preenturi de la mine ca alea se pot edita.
Ai dreptate. Concluzia e una singura: se stie,exista mijloace dar nu se vrea stoparea fenomenului pt ca e vorba de cat e dispus sa ,, investeasca,, fiecare in joc si clar ca cei care folosesc programe interzise sunt orgoliosi si vor sa fie in top fiind dispusi sa si cumpere gold foarte mult
Nu am o problema nici macar cu asta fiindca inteleg dorinta si necesitatea profitului dar atunci sa stie si fraierii ca trebuie sa achizitioneze boot ca functie premium ca altfel nu ai nici o sansa.
Si daca tot e sondaj cu propuneri si setari asta e propunerea mea: legalizarea scripturilor sub forma unui sfetnic nou . Si atunci clar ca e distractiv cu viteza mare, fara bonus, fara moral
P:S inca nici acum nu stiu cum se scrie corect : boot sau bot:))
 

pedro1994

Membru Nou
Eu as da ban definitiv pt bot, fara alte discutii... nu conteaza ca e prima sau a mia abatere. E o tentativa de frauda continuua.
Dar principalii vinovati sunt administratorii fiindca au tolerat asta asteptand dovezi. Ce dovezi vor? Se presuspune ca atunci cand institui o regula ai si logistica necesara sa controlezi respectarea ei ca altfel ai facut regula doar pt prosti, a se citi persoane de buna credinta.
Ia de ex, codul rutier
Ce, la nerespectarea limitei de viteza, trebuie sa aduca ceilalti participanti la trafic dovezi? Sau sanctiunea e diferita daca eu sunt la prima abatere si tu la a patra, daca ambii am depasit viteza cu 100km/h?
Si daca totusi atunci cand se fac tikete cu dovezi se iau masuri banuiec ca sanctiunile se dau cand pot dovedi ei nu pe preenturi de la mine ca alea se pot edita.
Ai dreptate. Concluzia e una singura: se stie,exista mijloace dar nu se vrea stoparea fenomenului pt ca e vorba de cat e dispus sa ,, investeasca,, fiecare in joc si clar ca cei care folosesc programe interzise sunt orgoliosi si vor sa fie in top fiind dispusi sa si cumpere gold foarte mult
Nu am o problema nici macar cu asta fiindca inteleg dorinta si necesitatea profitului dar atunci sa stie si fraierii ca trebuie sa achizitioneze boot ca functie premium ca altfel nu ai nici o sansa.
Si daca tot e sondaj cu propuneri si setari asta e propunerea mea: legalizarea scripturilor sub forma unui sfetnic nou . Si atunci clar ca e distractiv cu viteza mare, fara bonus, fara moral
P:S inca nici acum nu stiu cum se scrie corect : boot sau bot:))
ar bloca tot ex wildu pe Tegea :)
 

shenga

Membru Nou
ar bloca tot ex wildu pe Tegea :)
Tot Wildul cu siguranta, nu , ca altfel eram si eu blocata ca ati avut grija sa-mi faceti tikete si mie.
Eu o sa iau ban, aici, pt ca fac spam cum am fost de altfel avertizata.
Dar, da, probabil pe multi din wild cum si pe foarte multi si de la voi, daca facem referire strict la Tegea si pe 75% din jucatorii de pe alte servere.
Si e foarte bine.
Problema apare atunci cand ai mei iau ban atacabil si ai tai stau la relaxare o saptamana cu orasele asigurate ca e neatacabil desi fapta e aceeasi , cu motivatia ca sunt la prima abatere. Al meu are primul ban de acum cativa ani pt limbaj neadecvat si acum ia ban pt automotizari si ia atacabil. Al tau ia ban neatacabil tot pt automatizari. Unde e echilibru? Ca ambii au comis-o in aceeasi maniera cu aceleasi efecte constante de la inceputul serverului si nu e treaba mea sau a ta sa furnizam dovezi pt incalcarea regulamentului. Daca nu au fost prinsi pana acum nu inseamna ca sunt la prima incalcare a regulamentului fiindca automatizarile au ca efect incalcarea regulamenului in mod continuu deci nu se poate vorbi de prima abatere.
Si da, ce tot scriu eu aici , aparent ,nu are legatura directa din punct de evedere tehnic cu setarile noii lumi dar sunt probleme tehnice care influenteaza apetenta jucatorilor pt setari, respectiv viteza, sistem revolta/cucerire si chiar finalitatea jocului.
 
Ultima editare:

pedro1994

Membru Nou
Tot Wildul cu siguranta, nu , ca altfel eram si eu blocata ca ati avut grija sa-mi faceti tikete si mie.
Eu o sa iua ban, aici, pt ca fac spam cum am fost de altfel avertizata.
Dar, da, probabil pe multi din wild cum si pe foarte multi si de la voi, daca facem referire strict la Tegea si pe 75% din jucatorii de pe alte servere.
Si e foarte bine.
Problema apare atunci cand ai mei iau ban atacabil si ai tai stau la relaxare o saptamana cu orasele asigurate ca e neatacabil desi fapta e aceeasi , cu motivatia ca sunt la prima abatere. Al meu are primul ban de acum cativa ani pt limbaj neadecvat si acum ia ban pt automotizari si ia atacabil. Al tau ia ban neatacabil tot pt automatizari. Unde e echilibru? Ca ambii au comis-o in aceeasi maniera cu aceleasi efecte constante de la inceputul serverului si nu e treaba mea sau a ta sa furnizam dovezi pt incalcarea regulamentului. Daca nu au fost prinsi pana acum nu inseamna ca sunt la prima incalcare a regulamentului fiindca automatizarile au ca efect incalcarea regulamenului in mod continuu deci nu se poate vorvi de prima abatere.
Si da, ce tot scriu eu aici , aparent ,nu are legatura directa din punct de evedere tehnic cu setarile noii lumi dar sunt probleme tehnice care influenteaza apetenta jucatorilor pt setari, respectiv viteza, sistem revolta/cucerire si chiar finalitatea jocului.
si noi am avut banati atacabil plus ca am avut si pemanent ,la voi nu am vazut
 

hard4kill

Membru activ
lista minuni prastii infernului:
1. pedro1994 - 1389
2. gusteru* - 1365
3. teodracula - 1297
4. zagras4 - 1081
5. tonycrsti01 - 997
6. asdphone - 916
7. soricnicolae - 735
8. farafrika - 693
9. bulishor - 690
10. naparca mortala - 666
11. darkdiamonds - 652
12. dacian2.1 - 619
13. andrewth - 564
14. stewie griffin - 560
15. the hunter wolf - 549
16. terup3d - 527
17. land rover - 510
18. georgeghddd - 492
19. et army - 491
20. yceangel - 475
21. sarget - 438
22. vrostos - 432
23. coradosan - 400
24. mrkj - 408
25. bogdan9847 - 350
26. denis2121 - 329
27. flashulica - 302
28. ensas - 293
29. gvcs - 286
30. fratii prastie - 255

18,761

lista minuni cainii infernului:
1. xborn - 1402
2. cio17 - 1291
3. buson - 1244
4. razvanrad - 1226
5. salladyn - 1175
6. andu.f - 1105
7. xxl2016 - 1031
8. valencia2 - 985
9. kr1su12 - 925
10. evernight - 903
11. damian24 - 882
12. neamtzu30 - 847
13. thescorpion - 797
14. nothinghere - 808
15. 1111dinamo - 792
16. rovana - 755
17. razvan20 - 743
18. semiramyda - 741
19. bufnitzel - 739
20. mans - 730
21. inkshadow ek - 664
22. andrq - 660
23. tresla - 648
24. aurelianbai - 602
25. bby82 - 636
= 22,331
 

ZamolcseTheConqueror

Membru activ
lista minuni prastii infernului:
1. pedro1994 - 1389
2. gusteru* - 1365
3. teodracula - 1297
4. zagras4 - 1081
5. tonycrsti01 - 997
6. asdphone - 916
7. soricnicolae - 735
8. farafrika - 693
9. bulishor - 690
10. naparca mortala - 666
11. darkdiamonds - 652
12. dacian2.1 - 619
13. andrewth - 564
14. stewie griffin - 560
15. the hunter wolf - 549
16. terup3d - 527
17. land rover - 510
18. georgeghddd - 492
19. et army - 491
20. yceangel - 475
21. sarget - 438
22. vrostos - 432
23. coradosan - 400
24. mrkj - 408
25. bogdan9847 - 350
26. denis2121 - 329
27. flashulica - 302
28. ensas - 293
29. gvcs - 286
30. fratii prastie - 255

18,761

lista minuni cainii infernului:
1. xborn - 1402
2. cio17 - 1291
3. buson - 1244
4. razvanrad - 1226
5. salladyn - 1175
6. andu.f - 1105
7. xxl2016 - 1031
8. valencia2 - 985
9. kr1su12 - 925
10. evernight - 903
11. damian24 - 882
12. neamtzu30 - 847
13. thescorpion - 797
14. nothinghere - 808
15. 1111dinamo - 792
16. rovana - 755
17. razvan20 - 743
18. semiramyda - 741
19. bufnitzel - 739
20. mans - 730
21. inkshadow ek - 664
22. andrq - 660
23. tresla - 648
24. aurelianbai - 602
25. bby82 - 636
= 22,331
ce e asta gogule? ce fumezi?
 

saca20

Membru Nou
Eu o sa iau ban, aici, pt ca fac spam cum am fost de altfel avertizata.
Ca sa nu iei bann(cum am luat eu, in mod gratuit) trebuie sa ai un vocabular mult mai agresiv, vulgar, nu unul academic.
Sterge ce ai scris anterior, ca risti sa te banneze, si zi-le ceva de dulce, ca sa-ti speli pacatele.Reformuleaza. ;)
 
Sus